پارچه ترمه آبی

بازار عرضه پارچه ترمه درجه یک

بازار عرضه پارچه ترمه درجه یک اصیل ایرانی از رونق خوبی در ایران برخوردار است. ترمه انواع متفاوتی دارد که بهترین آن نوع ابریشمی بوده و تولید استان یزد می‌باشد. با گسترش کسب و کار اینترنتی تهیه انواع ترمه به راحتی امکان پذیر است.

بازار عرضه پارچه ترمه درجه یک

نکات مهم در مورد پارچه ترمه درجه یک

نکات مهم در مورد پارچه ترمه درجه یک

ترمه در واقع نوعی پارچه بوده که از پشم نوعی بز به دست می‌آید ریزتر، محکم‌تر، سبک‌تر، نرم‌تر از پشم گوسفند بوده اما تقریباً سه برابر گرما را در خود حفظ می‌کند.
بافندگی ترمه در ایران به زمان‌های بسیار دور باز می‌گردد و بیشترین استفاده آن در گذشته برای دوختن لباس‌های فاخر، لچک و چارقد، جانماز، پرده بود که به‌ علت گرانبها بودن و کمیاب بودن این نوع پارچه اشرف زادگان قادر به تهیه آن بودند که امروزه نیز بعضی از کاربردهای خود مانند استفاده در سجاده، خلعتی برای مراسم و نو عروسان را حفظ کرده است و به عنوان کاربردی امروزی به عنوان رومیزی برای عسلی مبلمان و ناهارخوری نیز استفاده می‌شود.

در گذشته بافت ترمه به علت دقت و وقت فراوان کاری بسیار مشکل بوده و بنابراین راندمان کار نیز پایین بود اما با پیشرفت تکنولوژی و آمدن انواع دستگاه‌های بافندگی تولید افزایش یافت.
صرفا نظر از جنس پشم و دقت بافنده از دیگر ویژگی‌هایی که در بافت ترمه مهم است رنگ بندی و طرح‌های آن است که تارهای به کار رفته باید همه از یک جنس و کاملاً یک رنگ باشند.
در طرح‌های ترمه معروف‌ترین و ملیح‌ترین طرح‌های ایرانی شامل بته سروی، بته جقه، بته بادامی، گل شاه عباسی، شاخ گوزنی و درختی هستند که یکی از قدیمی‌ترین آنها نقشه گل شاه عباسی می‌باشد.
یکی از گرانبهاترین و شاید زیباترین انواع ترمه، ترمه کار شده است که در قدیم با انواع سنگ‌های قیمتی مانند فیروزه، عقیق، مروارید و حتی طلا و نقره روی این طرح‌ها گل، بته و اشکال زیبا ترسیم می‌شد که امروزه با پولک و منجوق دوزی این کار انجام می‌شود و که در دنیای مدرن بسیار پرطرفدار بوده و به عنوان رومیزی و سجاده می‌توان از آنها استفاده کرد.

سفارش خرید پارچه ترمه منجوق دوزی

سفارش خرید پارچه ترمه منجوق دوزی

برای سفارش ترمه درجه یک کافی است به سایت‌هایی که به صورت انحصاری به فروش پارچه، رومیزی و سجاده ترمه و همچنین ترمه منجوق دوزی و طرح‌های متفاوت می‌پردازند مراجعه کرده و پس از بررسی اصالت و اعتبار شرکت تولید کننده سفارش خود را ثبت کنید.
از مزایای خرید اینترنتی و مستقیم حذف واسطه‌ها بوده و همچنین با حذف هزینه‌های مازادی که بر روی محصول به علت اجاره بهای فروشگاه، حمل و نقل و… افزوده می‌شود شما قادر خواهید بود کالای مشابه را با قیمت پایین‌تری تهیه نمایید.
تولید ترمه در دوران صفویه به اوج خود رسید که باعث شهرت و محبوبیت جهانی این محصول از قدیم‌الایام شده که در نهایت باعث صادرات و ارز آوری به عنوان یک کالای غیرنفتی برای کشورمان شده است که البته با حمایت بیشتر تولید کنندگان این محصول می‌تواند موقعیت خود را بیش از پیش در بین کشورهای مختلف حفظ کرده و گسترش دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *