سجاده ترمه آبی

بررسی قیمت سجاده ترمه آبی

سجاده ترمه آبی در رنگ بندی های مختلف در انواع و اقسام گوناگون طراحی می‌ شود که در بررسی قیمت سجاده ترمه آبی باید تک تک عواملی که بر روی ارزش این محصول تاثیر می‌ گذارد را تحت نظر قرار دهید. به عنوان مثال جنس پارچه استفاده شده در ساختار این سجاده مهم ترین نقش را در تعیین قیمت این محصول ایفا می‌ کند. همچنین ابعاد سجاده، تعداد تکه های آن و برند سازنده از دیگر عواملی هستند که بر روی افزایش یا کاهش ارزش این محصول موثر می باشند.

بررسی قیمت سجاده ترمه آبی

محبوب ترین مدل سجاده ترمه

محبوب ترین مدل سجاده ترمه سجاده ترمه درجه یک در مدل های زیبا تولید گشته است که هر یک از مدل های این سجاده ها برای مخاطبان خاصی طراحی می شوند. از بین مدل های متنوع سجاده ترمه درجه یک، آن هایی که برای تازه عروسان طراحی می شوند، زیبایی خیره کننده ای که دارند. چرا که این مدل از سجاده ها بیشتر حالت نمادین و دکوری دارند.

در نتیجه تولید کنندگان برای طراحی مدل‌ های سجاده ترمه نو عروس، از زیبا ترین عناصر زینتی استفاده می کنند تا بتوانند شکل ظاهری این سجاده ها را زیباتر کنند. انواع مدل های سجاده های نوعروس دارای رنگ‌ های روشنی مانند گلبهی، صورتی، سفید یا شیری می باشند که معمولاً این مدل ها در لیست خرید جهیزیه در نظر گرفته می‌ شوند.

یکی دیگر از مدل های محبوب سجاده ترمه، نمونه هایی است که معمولاً برای مسافرت ها طراحی شده اند. این مدل از سجاد ها ابعاد و اندازه کوچکی دارند و بسیار کاربردی هستند و در عین کاربردی بودن، زیبایی ظاهری آن ها خیره کننده است. چرا که پارچه های ترمه ای که در ساختار این سجاده های مسافرتی استفاده شده است ظرافت فوق‌ العاده‌ ای دارد و توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

سجاده ترمه مسافرتی ضخامت کمی دارد و به همین جهت در ساک های مسافرتی فضای کمی را اشغال می کند که این یک مزیت محسوب می شود. اما یکی دیگر از مدل های جذاب سجاده های ترمه آن هایی است که برای کودکان خردسال طراحی شده اند.

در واقع کودکانی که به سن تکلیف می رسند، بزرگتر ها از روش‌ های مختلفی برای جلب نظر آن ها برای نماز خواندن استفاده می‌ کنند که یکی از موثر ترین روش‌ ها برای تشویق کودکان به انجام این امر، خرید سجاده ترمه کودکانه می باشد.

سجاده های ترمه کودکانه رنگ های جذاب و شادی دارند و شکل ظاهری آن ها توجه هر کودکی را به خود جلب می کند و کودکان علاقه نشان می دهند تا با استفاده از این جا نماز ها نماز خود را سر وقت بخوانند. معمولاً جانماز های ترمه کودکان به همراه یک چادر نماز و یا مهر به فروش می رسند.

آشنایی با سجاده ترمه ملیله دوزی شده

آشنایی با سجاده ترمه ملیله دوزی شده سجاده ترمه اصیل بیشتر در کشور ایران تولید می‌ شود. چرا که در ساختار این سجاده از پارچه های ترمه استفاده می‌ شود و همان طور که می دانید پارچه های ترمه پارچه های اصیل و سنتی کشور ایران می باشند و طبیعی است که تنها سجاده های ترمه توسط تولید کنندگان ایرانی به بازار ارائه شوند. اما سجاده های ترمه دارای طرح‌ های مختلفی هستند.

یکی از طرح های زیبا و خیره کننده این سجاده ها به عنوان سجاده ترمه دوزی شده به بازار معرفی می شود. در سطح این سجاده ها از هنر ملیله دوزی استفاده کرده‌ اند که ملیله های به کار رفته در ساختار این سجاده موجب دوچندان شدن زیبایی ظاهری آن ها شده است و معمولاً این سجاده های براق و زیبا به عنوان سجاده نو عروس نیز به بازار معرفی می شوند و حالت زینتی و نمادین دارند.

البته از آن جایی که سجاده ترمه اصیل ملیله دوزی شده به دو روش مخلف تولید می شود، لذا قیمت های متفاوتی برای این سجاده تعیین می‌ شود. به عنوان مثال سجاده هایی که هنر ملیله دوزی بر روی سطح آن ها توسط دست هنرمندان انجام شده است، به عنوان یکی از آثار صنایع دستی محسوب می‌ شوند و ارزش بیشتری دارند در مقایسه با سجاده هایی که عملیات ملیله دوزی بر روی آن ها توسط ماشین های دوزندگی صنعتی انجام شده است.

مشخصات سجاده ترمه درجه یک

مشخصات سجاده ترمه درجه یک سجاده ترمه درجه یک جزو پر متقاضی ترین سجاده های ایرانی است که در رنگ های زیبا و جذاب طراحی می‌ شود. از جمله مشخصات سجاده ترمه درجه یک که قیمت این محصول را نیز تعیین می کند، تعداد تکه های این محصول می باشد.

به عنوان مثال سجاده های سه تکه جزوه کامل ترین نوع سجاده ها هستند که قیمت شان نسبت به سجاده های ساده یک تکه بیشتر است. البته یکی دیگر از مشخصات سجاده ترمه درجه یک ابعاد و اندازه آن است. بزرگ ترین و کامل ترین گونه از این سجاده ها دارای ابعاد ۱۰۰ در ۶۰ سانتی متر می باشند. اما این سجاده‌ ها در ابعاد متوسط و کوچک نیز طراحی می شوند که هر چقدر ابعاد آن ها کاهش پیدا کند قیمت شان نیز تنزل می یابد.

یکی دیگر از مشخصات سجاده ترمه درجه یک که کیفیت و قیمت این محصول را تعیین می کند، نوعی الیافی است که در پارچه آن استفاده می‌ شود. به عنوان مثال سجاده های ترمه ای که از ترمه های پلی استر تهیه می شوند قیمت شان مناسب تر و نصف قیمت سجاده های اصیل است اما سجاده هایی که از ترمه ابریشم تولید شده‌ اند زیبایی خیره کننده ای دارند و ارزش آن ها بسیار بالا است و به عنوان اصیل ترین گونه از این محصولات معرفی می شوند.

شرکت توزیع سجاده ترمه آبی

شرکت توزیع سجاده ترمه آبی سجاده ترمه سنتی با رنگ بندی های مختلفی طراحی می‌ شود که معمولاً نوع رنگ این محصول باعث می شود که مشتریان جذب آن شوند. از بین رنگ های متنوع این محصولات، سجاده های ترمه ای که به رنگ آبی هستند به دلیل تاثیر روانی که بر روی افراد می گذارد بیشتر در معرض فروش گذاشته می‌ شوند.

معمولاً برای تولید این سجاده ها از آبی فیروزه ای استفاده می شود و آبی فیروزه ای جزو محبوب ترین رنگ ها است که حالت روحانی دارد. شرکت توزیع سجاده ترمه سنتی نیز به این موضوع آگاه است و سعی دارد تا بیشتر سجاده های ترمه آبی را در لیست فروش خود قرار دهد و آن را در اختیار مشتریان این محصول بگذارد.

معمولا سجاده هایی که توسط تولیدکنندگان فعال در استان یزد به بازار ارائه می شوند دارای چنین رنگی هستند و به عنوان سجاده ترمه یزدی در بازار داخلی مشهور می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *