رومیزی ترمه دایره ای دور دوزی قرمز

خرید ست رومیزی ترمه دایره ای دور دوزی

ترمه یکی از گرانبهاترین و زیباترین نوع پارچه در ایران است که تنوع بالایی در طرح و رنگ دارد. ترمه ها از قدیم توسط بافندگان ترمه، از نخ ابریشم و یا پشم گوسفندی، بافته می شود. طرح اصلی ترمه، بته جقه می باشد، که این طرح انواع مختلفی مثل ترمه شال یزدی، ترمه شال کشمیری و … دارد.  ترمه یکی از سوغاتی های مهم شهر یزد محسوب می شود. از ترمه اغلب برای درست کردن انواع رومیزی ها استفاده می کنند. رومیزی ترمه دایره، یکی از انواع این رومیزی هاست، که خواهان زیادی در کشور ما دارد.

خرید ست رومیزی ترمه دایره ای دور دوزی

تفاوت ترمه اصل با ترمه تقلبی

تفاوت ترمه اصل با ترمه تقلبی متاسفانه امروزه، برخی افراد، ترمه های تقلبی تولید می کنند و با نام ترمه اصل، به فروش می رسانند. تشخیص ترمه اصل از تقلبی، شاید برای مردم عام، کمی دشوار باشد، ولی خود تولید کنندگان، به راحتی ترمه اصل را می توانند، تشخیص دهند.

ترمه اصل از نخ ابریشم و نخ پشم گوسفندی و به صورت دستی، توسط استادان این کار، بافته می شود. به همین دلیل دارای جنس بسیار لطیف و نرمی می باشد. البته ترمه ای که از ابریشم خالص تولید می شود از نوعی که در آن نخ پشم به کار برده شده، نرم تر می باشد. همچنین در تولید ترمه اصل، از رنگ های طبیعی استفاده می شود.

اما ترمه تقلبی به وسیله دستگاه و از جنس ویسکوز و پلی استر تولید می شود که رنگ های به کار برده در آن نیز، از رنگ های شیمیایی می باشد. این نوع ترمه حالت زبر و خشکی دارد.

برای تشخیص ترمه اصل می توانید، آن را لمس کنید اگر حس نرمی و لطافت کردید، ترمه اصل می باشد. البته می توانید با سوزاندن تکه ای از نخ ترمه اصل بودن آن را نیز، تشخیص دهید، به این صورت که اگر نخ، بعداز سوختن پودر شود، بوده ولی اگر مانند نایلون، حالت جمع شدگی داشته باشد، ترمه تقلبی می باشد.

مطلب دیگر اینکه، ترمه اصل، تراکم و ظرافت بافت بالایی دارد با کمی دقت در بافت و نقش های پارچه میتوان، ترمه اصل و تقلبی را شناخت.ست رومیزی ترمه اصل را نیز، می توانید با همین روش ها، هنگام خرید، تشخیص دهید.

فروشنده رومیزی ترمه دایره در یزد

فروشنده رومیزی ترمه دایره در یزد مراکز مختلفی امروزه، به سمت تولید و فروش انواع رومیزی ترمه، روی آورده اند که این محصولات را در طرح های مختلف و با قیمت های متفاوتی در معرض فروش گذاشته اند، ولی کمتر کسی، رومیزی ترمه اصل، را ارائه می دهد و برخی سودجویان، رومیزی ترمه تقلبی را به جای ترمه اصل، با قیمت بالا، به فروش می رسانند.

اگر به دنبال خرید انواع ست رومیزی ترمه دایره، از نوع اصل، در یزد، هستید، پیشنهاد می کنیم، از طریق این وب سایت اینترنتی و یا شماره درج شده در این سایت، اقدام کنید، تا خریدی مطمئن و با قیمتی مناسب، انجام دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *