پارچه ترمه قرمز

عرضه مستقیم پارچه ترمه ابریشم

پارچه ترمه ابریشم ،در میان خانواده های ایرانی جایگاهی ویژه دارد.

در قدیم وقتی هدیه ای ارزشمند برای شخصی می بردند  ، برای عزت و احترام آن شخص ،هدیه را بر روی ترمه می گذاشتند و تقدیم می کردند که این ترمه ، نشانی از فرهنگ و تمدن زیبای ایرانی است.

عرضه مستقیم پارچه ترمه ابریشم

مزایای استفاده از پارچه ترمه ابریشم

مزایای استفاده از پارچه ترمه ابریشم

پارچه ترمه ابریشم ، زیبایی خاصی به میزهای خانه می بخشد.ترمه خود به دو نوع پارچه ترمه ساده و پارچه ترمه قاب دار تقسیم می شود.معمولا طرح هایی که برای ترمه به کار می رود طرح گل عباسی و  بته جقه می باشد.

پارچه ترمه قاب دار مانند قالی دور تا دور آن ریشه دوزی شده است.معمولا رنگ رومیزی ترمه را بر اساس طرح مبل و صندلی خانه انتخاب می کنند .

علاوه بر کاربرد ترمه برای رومیزی ، استفاده های زیادی از آن می توان کرد ، به عنوان مثال روتختی ترمه ،رو پشتی ترمه ،کیف های ترمه و حتی ترکیب شده از پارچه مانتویی و ترمه برای طرح یک مانتو سنتی و  همچنین کفش ترمه  و جانماز ترمه  که استفاده می کنند.

ترمه ابریشم طبیعی بسیار گرانتر از ترمه ابریشم مصنوعی می باشد و راه تشخیص ترمه اصیل از مصنوعی  بسیار دشوار خواهد بود.تنها کسانی که در زمینه تولید ترمه اصیل فعالیت دارند می توانند بین این دو ترمه تفاوت ها را احساس کنند.

درزمان های قدیم از ترمه به تنهایی به عنوان لباس استفاده می کردند اما امروزه ترکیبی از ترمه و پارچه می باشد.بعضی تولیدی ها برای زیباتر شدن ترمه بر روی آن  ،سرمه دوزی می کنند که جلوه ای زیبا به پارچه می دهد.ترمه اصیل براقی خاصی دارد که بدون سرمه دوزی نیز زیبایی خاص خود را دارد.

قیمت بهترین پارچه ترمه ابریشم در بازار

قیمت بهترین پارچه ترمه ابریشم در بازار بهترین پارچه ترمه در شهرهای یزد و اصفهان یافت می شود از قدیم تا به حال ترمه جزء صنایع دستی این شهرها به حساب می آمده است.علاوه بر تولید داخلی به خارج از کشور نیز صادر می شود.

قیمت پارچه ترمه ابریشم بستگی به طرح و کیفیت ،تعداد رنگ های بکار رفته و تراکم و بافت  پارچه از متر صد تومان تا یک میلیون تومان  متغیر می باشد.

از قدیم رنگ ترمه اصیل ایرانی رنگ لاکی یا عنابی بوده است اما امروزه رنگ های فیروزه ای ،ارغوانی ،قهوه ای ،نارنجی نیز به رنگ ترمه ها اضافه شده است.

در سایتهای خرید و فروش پارچه ترمه را معمولا به صورت های رومیزی  در سایزهای مختلف و به صورت متری یا طاقه ای به فروش می رسانند.معمولا چون پارچه ترمه ابریشم اصیل بسیار گران تمام می شود تولید کنندگان ترمه معمولا به صورت سفارشی این کار را انجام می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *