پارچه ترمه ابریشم قرمز

عرضه کننده پارچه ترمه ابریشم

یکی از پارچه های زییا و اصیل ایران که از لحاظ قدمت و‌ اصالت معنوی در بین ایرانیان از گذشته تا به امروز جایگاه ویژه ای داشته پارچه ترمه ابریشم است.

عرضه کننده پارچه ترمه ابریشم

نکاتی برای تشخیص پارچه ترمه ابریشم

نکاتی برای تشخیص پارچه ترمه ابریشم انواع پارچه ترمه ابریشم را باید بر دو نوع دسته بندی کرد :پارچه ترمه ابریشم که الیاف ابریشم طبیعی یعنی از ابریشم طبیعی که از پیله کرم ابریشم به دست آمده و پارچه ترمه ابریشم که الیاف آن را ابریشم مصنوعی تشکیل می دهند ،از لحاظ ظاهر و زیبایی هر دو شکیل و زیبا هستند ،اما تفاوت های هم باهم دارند.

از پارچه ها ترمه ابریشم در صنایع دستی بسیار استفاده می شود برای ساختن انواع و ست های رو میزی که برا دکوراسیون منزل استفاده می شوند یا جانماز های ترمه عروس که از گذشته تا به امروز اصالت معنوی خود را در میان ایرانیان حفظ کرده است .و امروزه هم برای دوخت انواع روتختی ها و ست های پذیرایی کاربرد دارد.

ترمه ابریشم طبیعی را در گذشته با ابریشم طبیعی خالصی که از پیله های کرم ابریشم تهیه می کردند با ظرافت و دقت زیادی با دست می بافتند، چیزی که امروزه مشهود است پارچه ترمه ابریشم طبیعی اصلا در بازار موجود نیست و فقط چند بافنده اصیل در یزد باقی مانده اند که برا سفارشات خاص ابریشم طبیعی در پارچه به کار می برند که هم زمان زیادی برای بافت آن لازم است و هم از لحاظ قیمتی نرخ بالایی دارد .

ترمه ابریشم اصل ترمه ای است که با دست بافته می شود تار و پود آن از ابریشم اعلا است بسیار نرم و لطیف و رنگ‌های بسیار چشم نوازی در آن به کار رفته است.ترمه ابریشم مصنوعی آن لطافت و‌نرمی خاص را نداشته و حنس آن زیر و خشک تر است.

قیمت انواع پارچه ترمه ابریشم

قیمت انواع پارچه ترمه ابریشم تولید کنندگان پارچه ترمه ابریشم به نوع بافت و‌ کیفیت به کار رفته در الیاف و بافت پارچه قیمت پارچه ترمه ابریشم را مشخص می کنند برای مشاهده قیمت دقیق این محصولات زیبا با سر زدن به وب سایت های معتبر و جستجو نام تولید کنند گان معتبر این محصول در اقصی نقاط کشور میتوانید قیمت دقیق انواع پارچه ترمه ابریشم را مشاهده کنید .

ترمه ابریشم طبیعی که اکنون در بازار موجود نمی باشد و جز معدود محصولاتی است که برای خریداری آن باید تولید کنند گان آن را که آن را به صورت دستی و با الیاف طبیعی ابریشم بافته پیدا کنید و کار مورد نظر را سفارش دهید البته کسی که به دنبال ترمه اریشم طبیعی واصل باشد رنج قیمت برایش مهم نیست چون می داند که این کارقیمت هنگفت و بالایی دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *