پارچه ترمه شیک

عمده فروشی پارچه ترمه شیک

ترمه دوزی یکی از هنرهای سنتی و قدیمی کشورمان است که قدمتی دیرینه دارد و از زمان های گذشته تاکنون به عنوان یکی از پارچه های بسیار زیبا و قیمتی مطرح شده و مورد استفاده قرار می گیرد. خوشبختانه هنوز هم هنرمندان خوش ذوقی در کشورمان در زمینه تولید و دوخت این پارچه به فعالیت مشغول بوده و هنر خود را از طریق مراکز عمده فروشی پارچه ترمه شیک به دوستداران این نوع پارچه ارائه می نمایند.

عمده فروشی پارچه ترمه شیک

پارچه ترمه شیک چه مشخصاتی دارد؟

پارچه ترمه شیک چه مشخصاتی دارد؟ پارچه ترمه به یکی از پارچه های بسیار ظریف و نرمی گفته می شود که جنس آن از ابریشم، پشم یا کرک است و بر روی آن طرح های اصیل و سنتی ایرانی دوحته شده است؛ در زمان های قدیم از پارچه ترمه برای دوخت بسیاری از لباس های اشرافی و گرانقیمت استفاده می شد، اما این روزها معمولاً از این پارچه با ارزش برای دوخت رومیزی، سجاده و جانماز، پرده و روپشتی بهره گرفته می شود.
معروف ترین نقش هایی که بر روی پارچه ترمه بافته می شود، بته جقه و گلهای شاه عباسی می باشد.

یکی از مهمترین مشخصات یک پارچه ترمه شیک این است که پارچه ای که به عنوان زمینه کار برای دوخت طرح های مختلف استفاده می شود، از الیاف مرغوب ابریشم یا پشم تولید شده است و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار می باشد.
همچنین رنگ نخ هایی که برای دوخت این پارچه به کار می رود بسیار شاد و زیبا بوده و در اثر گذر زمان و شستشوی مکرر زیبایی و درخشندگی خود را از دست نمی دهند.

سفارش تولید پارچه ترمه شیک

سفارش تولید پارچه ترمه شیک تحقیقات و بررسی ها نشان دهنده این است که هنر ترمه بافی از اوایل دوران صفویه در کشورمان شروع شده و تا به امروز ادامه دارد و آنچه که در مورد این پارچه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و بسیاری از توجهات را به خود جلب نموده این است که هنرمندان ایرانی با استفاده از ذوق هنری، سلیقه و همچنین تجربیات ارزشمندی که در این زمینه دارند، اقدام به دوخت طرح های زیبا و بی مثال بر روی این پارچه نموده و آن را در اختیار علاقمندان به هنرهای سنتی ایران قرار می دهند.

معمولاً نخ های به کار رفته در این پارچه با استفاده از رنگ های گیاهی و مواد مصنوعی تولید شده و متداول ترین نوع آنها قرمز، سبز، نارنجی و مشکی می باشند که زیبایی منحصر به فردی را برای این پارچه به ارمغان می آورند.
شما عزیزان می توانید برای سفارش تولید پارچه ترمه شیک با کارشناسان ما تماس حاصل فرموده و طرح و نقش مورد نظر خود را مشخص کرده و آن را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *