پارچه ترمه درجه یک

فروشندگان پارچه ترمه درجه یک

ترمه پارچه ای است که سراسر ظرافت و زیبایی هنر ایران را به نمایش می گذارد و در گذشته اغلب این پارچه اصیل به صورت دست دوز تهیه می شد که امروزه با پیشرفت دستگاه ها، پارچه ترمه درجه یک با همان کیفیت قبل در مقادیر انبوه و توسط دستگاه ها تولید می شود و مجموعه ما یکی از برترین فروشندگان پارچه اصل در این زمینه بوده است و ترمه درجه یک ایرانی را با جزئیات زیبا و متنوع به فروش می گذارد.

فروشندگان پارچه ترمه درجه یک

مشخصات پارچه ترمه درجه یک

مشخصات پارچه ترمه درجه یک ترمه نوعی پارچه گران بها به شمار می رود که از الیافی طبیعی و لطیف ایجاد شده است و این نوع پارچه در طرح هایی مختلف و در بخش های مختلفی از ایران تولید می شود که بعضی از آن ها به صورت دست دوز و برخی با دستگاه تولید می شوند.

همان طور که گفته شد ترمه پارچه ای لطیف است که اگر دست روی آن بکشید، از لطافت پارچه و تاروپود آن آگاه خواهید شد چون این نوع پارچه از کرک و پشم و یا ابریشم با طرحهایی اصیل می باشد که در مراحل تهیه نخ و تار این پارچه، دقت فراوانی به کار گرفته می شود و مراحل زیادی طی می شود تا در نهایت پارچه ای لطیف از این کرک و پشم تولید شود.

برخی معتقد اند که قدمت این نمونه پارچه ها به دوران صفویه می رسد و همان طور که در نقوش این پارچه پیداست مشخص می شود که طرح آن برگرفته از طرح سنتی آن دوران بوده است و این نقوش کاملا شبیه نقشه های دوران صفوی می باشند. ترمه درجه یک بر اساس تعداد رنگ نخ و تراکم پارچه ارزش گذاری می شوند و هرچه مقدار رنگ در ترمه بیشتر باشد، قیمت گذاری آن بالاتر می رود و در بین ترمه هایی با رنگ یکسان، تراکم بافت پارچه حائز اهمیت می باشد.

در رنگ آمیزی پارچه ترمه از رنگ هایی طبیعی بهره گرفته می شود و معمولا از رنگ هایی همچون سبز، آبی و قرمز در رنگ آمیزی آن، استفاده بیشتری می شود و به یاد داشته باشید که هر جز از ترمه نشان دهنده نبوغ و شکوفایی استعداد هنرمندان ایرانی می باشد.

مراکز پخش پارچه ترمه درجه یک

مراکز پخش پارچه ترمه درجه یک پخش پارچه ترمه درجه یک در مجموعه ما با تنوع زیادی صورت می گیرد و همانطور که ذکر شد ترمه پارچه ای است که در انواع کشمیر، شال بند و زمردی و غیره تولید می شود و مراکز زیادی به پخش این پارچه سنتی مشغول هستند که کیفیت و تنوع در آن ها فاکتوری متفاوت می باشد و شما در مجموعه ما می توانید با پارچه ترمه جدید، کیفیت بالای این پارچه و تنوع گسترده آن آشنا شوید و قیمت مناسب آن را نیز مشاهده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *