فروشندگان پارچه ترمه متری

ترمه پارچه ای سنتی و زیبا است که جنس نرم و لطیفی دارد. این پارچه از نخ تار و پود و با استفاده از دست بافته می شود. جنس اصلی این پارچه از ابریشم است و طرح های سنتی اصیل بر روی آن نقش بسته شده است. پارچه ترمه را معمولا به صورت متری می فروشند. فروشندگان پارچه ترمه متری را به صورت نوارهای دوکی بزرگ نگه داری می کنند و بسته به سفارش مشتری چند متر از آن را برش می دهند.

فروشندگان پارچه ترمه متری

علت محبوبیت پارچه ترمه چیست؟

علت محبوبیت پارچه ترمه چیست؟

تاریخچه ترمه در ایران به دوران صفویه بر می گردد. هنوز هم بین این که ترمه در ابتدا در کشمیر تهیه شده و یا در ایران کشمکش هست. ترمه هنر دست است و آن قدر پارچه زیبایی است که در سر تا سر جهان طرفدار دارد. اما به راستی علت محبوبیت پارچه ترمه چیست؟

  1. کاربرد متنوع: به علت جنس مرغوب، از این پارچه می توان در موارد مختلفی استفاده کرد. چند نمونه موارد استفاده ی این پارچه شامل خلعتی، لباس های اشرافی، جا نماز،‌پرده و رومیزی می باشد.
  2. طرح های زیبا: معمولا این پارچه ساده نیست و گل های زیبایی بر روی آن نقش بسته است. معمولا از بته جقه ها در طرح های این پارچه استفاده می شود. این موضوع باعث شده تا این پارچه محبوبیت زیادی داشته باشد.
  3. کیفیت مناسب: این پارچه کیفیت بالایی دارد به صورتی که با شستن آن رنگ های آن به هم نمی ریزد و شکل و ظاهر خود را حفظ می کند. ترمه ی مناسب ترمه ای است که اگر از دو طرف آن را کشیدید کش نیاید. در واقع جنس محکم این پارچه نیز باعث محبوبیت آن شده است.
  4. تراکم بالا: تراکم بالای این پارچه باعث شده است تا نور به راحتی از آن عبور نکند. این مورد برای کسانی که در خانه های سنتی خود از این پارچه برای پرده های اتاق های خود استفاده می کنند بسیار اهمیت دارد.

قیمت مناسب پارچه ترمه متری

قیمت مناسب پارچه ترمه متری

ترمه ها ممکن است از جنس های مختلفی باشند و بسته به نوع پارچه ای که در آن به کار رفته است قیمت آن نیز متفاوت است. برای مثال قیمت پارچه ترمه ابریشمی هم کیفیت بهتر و هم قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر ترمه ها دارد. قیمت این پارچه معمولا در مقابل کیفیتی که دارد بسیار مناسب است.

از طرفی اگر رنگ های بیشتر و متنوع تری در پارچه به کار رفته باشد قیمت آن نیز بالاتر است. به طور کلی قیمت مناسب پارچه در مقابل سایر پارچه ها نکته مثبت آن است و می تواند یک گزینه ی خوب برای استفاده های مختلف در خانه های ایرانیان باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *