فروش رومیزی ترمه اصل یزد

رومیزی ترمه اصل از مهم ترین سوغاتی های سنتی استان یزد بوده و به میزان بالایی در سراسر کشور به فروش می رسد؛ البته ناگفته نماند که از زمان های قدیم تا کنون در نقاط مختلف کشور شاهد تولید انواع پارچه ها و لوازم ترمه می باشیم؛ اما به نظر می رسد که نام ترمه با شهر یزد عجین شده است؛ چرا که بهترین پارچه ها، رومیزی ها و لباس های ترمه در این شهر تولید می شوند.
فروش رومیزی ترمه اصل یزد

ویژگی رومیزی ترمه اصل چیست؟

ویژگی  رومیزی ترمه اصل چیست؟ همان گونه که می دانیم و در قسمت مقدمه این نوشتار نیز اشاره شد؛ ترمه از جمله پارچه های سنتی و اصیل ایرانی است؛ از این پارچه، لوازم گوناگونی تهیه می شود که رومیزی از مهم ترین آنها می باشد؛ شایان ذکر است که رومیزی های ترمه در اندازه ها و اشکال مختلف با طرح و رنگ متنوع تولید می گردند.

یکی از ویژگی های مهم رومیزی ترمه اصل این است که با استفاده از الیاف طبیعی و مرغوب تولید می شود؛ در نتیجه این محصول، کیفیت بالایی داشته و به مدت طولانی در برابر عوامل محیطی دوام می آورد؛ همچنین مقاومت بسیار بالایی در مقابل شست و شو از خود نشان داده و به آسانی تغییر رنگ نمی دهد.

در ادامه باید خاطر نشان کرد که رومیزی ترمه اصل از ضخامت مناسبی برخوردار بوده و تراکم بالای پود را می توان در قسمت پشت آن مشاهده کرد؛ در عین حال این رومیزی بسیار لطیف بوده؛ سطحی صاف و یکنواخت دارد.

بازار خرید رومیزی ترمه سرمه دوزی

بازار خرید رومیزی ترمه سرمه دوزی خرید رومیزی ترمه به میزان بالایی در بازارهای سراسر کشور صورت می گیرد؛ چرا که این محصول، زیبایی و کیفیت را در کنار هم گرد آورده؛ جلوه ای شیک و سنتی به فضا می بخشد.

در حال حاضر رومیزی های ترمه با تنوع بالایی در بازار خرید و فروش می شوند؛ به عنوان مثال می توان به خرید انواع رومیزی ترمه سرمه دوزی اشاره کرد؛ شایان ذکر است که سرمه دوزی، نوعی هنر سنتی ایرانی است که به رو دوزی پارچه مربوط می شود؛ برای انجام کار سرمه دوزی بر روی پارچه از ملیله های مخصوص سرمه (ملیله ای از جنس فلز که سرمه نام دارد) استفاده می کنند.

ذکر این نکته نیز لازم است که پارچه ترمه از مناسب ترین پارچه ها جهت انجام هنر سرمه دوزی به شمار می رود؛ رومیزی های که بر روی آنها سرمه دوزی انجام شده است؛ نسبت به همتایان ساده تر خود زیبایی دو چندانی داشته و به تنهایی می توانند؛ تزئین کننده میز و قسمتی از منزل باشند.
ناگفته نماند که در هنگام خرید رومیزی ترمه، علاوه بر شکل ظاهری باید به درجه مرغوبیت آن نیز توجه نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *