پارچه ترمه رومیزی قرمز

فروش عمده پارچه ترمه رومیزی

پارچه ترمه رومیزی در طرح ها و سایز های گوناگون و با رنگ بندی متنوع به صورت عمده به فروش می رسد. ترمه به گروهی از پارچه های خاص گفته می شود که دارای دو سری نخ تار و پود بوده که با دست بافته می شوند. تراکم پودی در این منسوجات بالا بوده و نخ به کار رفته در آنها از ابریشم، کرک و پشم می باشد که نوعی پارچه سنتی و اصیل در ایران به شمار می رود که سابقه استفاده از آن به عهد صفوی باز می گردد.

فروش عمده پارچه ترمه رومیزی

جدیدترین نوع پارچه های ترمه در بازار

جدیدترین نوع پارچه های ترمه در بازار طبق شواهد تاریخی دوران صفویه اولین زمانی بوده است که از پارچه های ترمه در آن استفاده می شده است. در مورد زادگاه اصلی این پارچه اختلاف نظر وجود دارد. عده ای آن را متعلق به ارتفاعات کشمیر و قلب آسیای مرکزی می دانند و عده ای دیگر زادگاه آن را ایران دانسته اند.
در هر صورت ترمه از پارچه هایی با بافت سنتی است که از آن برای پوشش دادن یا تزیین کردن فضای داخلی استفاده می شود.

این پارچه ها نه تنها در بازار داخل بلکه در دیگر کشور ها نیز دارای مشتریانی زیادی است و یکی از کالا های صادراتی ایران در حوزه غیر نفتی به شمار می رود. در بافت این نوع پارچه از طرح های مختلفی بهره گرفته شده است که برخی از آنها جزء جدید ترین ارقام ترمه به شمار می روند.

برخی از ارقام ترمه عبارتند از:

  • چهر قدی که برای تهیه روسری و بقچه مورد استفاده قرار می گیرد.
  • ترمه راه راه پهن و باریک
  • پارچه اتابکی که از پشم بسیار لطیف تهیه می شود.
  • ترمه بندی که ساختاری شبیه لانه زنبور داشته که داخل هر خانه نقش یک بته یا گل زده می شود.
  • ترمه کشمیری و شال امیری با نقش های بته جقه و شاخ گوزنی
  • ترمه کرمانی و یزدی

در هر یک از طرح های نام برده شده فوق از گل ها و خطوط مختلفی استفاده شده است که زینت بخش آن بوده و امروزه از انواع آنها جهت تهیه لباس و رومیزی به همراه هنر سرمه دوزی و حتی دوخت تابلو استفاده می شود.

قیمت روز پارچه ترمه رومیزی در بازار تهران

قیمت روز پارچه ترمه رومیزی در بازار تهران ترمه یکی از انواع پارچه است که برای بافت آن از دستگاه مخصوص استفاده می شود. همین امر نشان دهنده سختی کار ترمه باف و ارزش هنر او می باشد.

از این رو خرید انواع ترمه بسته به نوع و طرح آن و همچنین نوع الیاف به کار رفته با قیمتی متفاوت صورت می گیرد. قیمت ترمه قدیمی برای دوخت رومیزی در بازار تهران نیز تابعی از فاکتور های نام برده شده می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *