پارچه ترمه متری فیروزه ای

فروش پارچه ترمه متری فیروزه ای در اصفهان

ترمه جزو پارچه های ظریف ایرانی است که ذوق و سلیقه ایرانیان در بافت انواع پارچه را درون آن می توان پیدا کرد. برای بافت آن در ابتدا باید مواد اولیه را تهیه نمود. پارچه ترمه را می توانید در ابعاد و سایز های متفاوتی تهیه نمایید. بیشتر پارچه ها به صورت متری به فروش می رسند. پارچه ترمه فیروزه ای را می توانید از این مرکز با قیمت و کیفیتی مناسب خریداری کنید.

فروش پارچه ترمه متری فیروزه ای در اصفهان

کاربرد های پارچه ترمه چیست؟

کاربرد های پارچه ترمه چیست؟ تاریخچه ی ترمه به دوران صفویه در ایران بر می گردد.

در رنگرزی ترمه های ایرانی از گیاهان طبیعی استفاده می شود که از تنه، برگها، ریشه، گل و حتی میوه ی گیاهان حاصل می شود.

آیا می دانید کاربرد پارچه ترمه چیست؟

از ترمه در تهیه انواع شال باریک و پهن، کشمیری، زمردی، کرمان، یزدی و غیره استفاده می شود. همچنین کاربرد های متنوع دیگری در شهرهای مختلف  ایران دارد. ترمه های بافته شده در یزد یکی از زیباترین نوع آن بوده و از قیمت مناسبی هم برخوردار است. این پارچه زیبا در رنگ های نارنجی، سبز، آبی، مشکی، قرمز و عنابی رنگ می شود. پارچه ترمه متری را می توان به عنوان کادو و یا سوغاتی به عزیزان خود هدیه داد.

قیمت نهایی پارچه ترمه فیروزه ای

قیمت نهایی پارچه ترمه فیروزه ای در گذشته به دلیل گرانی این پارچه ی زیبا و در کل، کم بودن آن امکان خرید آن بر همگان میسر نبود. ولی طبقه اشراف از آن لباس های فاخری بر تن می کردند. پرده، خلعتی و جا نماز نیز از آن تهیه می شد.

این صنعت تا قبل از ورود پارچه های بافت غرب به ایران، رونق خوبی داشت. ولی کم کم جای خود را به منسوجات بافته شده در کشورهای غربی داد و به مرور زمان کمرنگ شد. در سالیان اخیر، هنر دوستان زیادی سعی در احیای دوباره ی آن دارند.

از بهترین و زیباترین نقوش ترمه ی موجود در ایران می توان به شاه عباسی، بته جقه، خرقه و شاخ گوزنی اشاره کرد.

یک نوع رومیزی از ترمه بافته می شود که مربع بوده  و در ایام قدیم به آن بقچه می گفتند. از این نوع ترمه می توان جهت رومیزی، جلو مبلی و میز گرد استفاده کرد. همچنین می توان به عنوان پشتی، پارچه ی مبل هم مورد استفاده قرار داد.

با خرید پارچه ترمه از این مرکز، می توان در وقت و هزبنه های خود صرفه جویی قابل توجهی کرد. پای محصولات ترمه ایران به کشورهای حوزه خاور میانه و حتی اروپایی نیز باز شده است که این امر می تواند برای کشورمان پر سود باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *