سجاده جانماز ترمه

مراکز توزیع سجاده جانماز ترمه

فریضه نماز یکی از اصلی ترین اعمال عبادی مسلمانان جهان بوده و در اهل تشیع و اهل تسنن مشترک است. مسلمانان برای نماز خود اهمیت خاصی قائل بوده و سعی می کنند بهترین شرایط را برای انجام این فریضه الهی فراهم نمایند. یک قسمت از مراحل آماده شدن برای نماز، انتخاب مهر و سجاده جانماز مناسب است. سجاده جانماز ترمه یکی از سجاده های پر کاربرد در نزد مسلمانان بوده که این محصول توسط مجموعه ما در سراسر کشور توزیع می گردد.

مراکز توزیع سجاده جانماز ترمه

مدل های مختلف سجاده جانماز ترمه

مدل های مختلف سجاده جانماز ترمه هنر و نقوش هنری اسلامی در سراسر سرزمین های اسلامی بسیار پر رنگ بوده و با زندگی مسلمانان به طور کامل آمیخته شده است. لباس، نمای ساختمان، نقاشی دیوار ها، دیوار اماکن مذهبی و همه و همه از هنر های اسلامی تاثیر پذیرفته و یکپارچگی در آن ها به وضوح دیده می شود. پیاده سازی هنر ایرانی اسلامی در سجاده های نماز هم مورد غفلت قرار نگرفته و انواع مختلفی از سجاده ترمه دوزی شده توسط تولید کنندگان ایرانی ساخته و به بازار عرضه گردیده است.

پارچه های ترمه دوزی شده از طرح های بسیار متنوعی برخوردار بوده و جانماز های ترمه با اکثر سلایق سازگار است. تفاوت سجاده جانماز ترمه در طرح پارچه و همچنین شکل برش پارچه و تکه های تشکیل دهنده جانماز است. از حیث طرح پارچه ترمه می توان جانماز های ترمه را به انواع نسترن، عدل کشمیر، شاه عباسی، ترنج، حسینی، طرح بهشت و همچنین طرح افشار دسته بندی نمود. تفاوت پارچه های ترمه در طرح و گل ها و نقش های پیاده شده بر روی پارچه است.

اما تنوع سجاده جانماز ترمه محدود به رنگ و طرح روی پارچه ترمه نبوده و در شیوه دوخت و ساخت اجزای جانماز و همچنین تعداد تکه های جانماز هم تنوع زیادی وجود دارد. سجاده های ترمه عموما از دو تکه تشکیل شده اند که یک تکه بزرگتر بوده و برای زیر پای فرد نمازگزار استفاده شده و تکه دوم که کوچکتر بوده به عنوان محل قرار گیری مهر و تسبیح و عطر نمازگزار مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی از سجاده های جانماز ترمه، قسمت زیر انداز نمازگزار به حالت مستطیل شکل و بزرگ تهیه شده و در بعضی دیگر به صورت مربعی و کوچک تر است.

همچنین در برخی از سجاده های جا نماز ترمه، ضلع بالای سجاده زیر انداز به حالت مثلثی دوخته شده که شبیه درب پاکت می شود و تکه مخصوص مهر و تسبیح و عطر بر روی این مثلث قرار می گیرد.

جنس پارچه ترمه نیز متفاوت بوده و در برخی مدل ها از پارچه های ضخیم و در برخی دیگر از پارچه های نازک تر استفاده شده که ترمه های ضخیم را می توان به عنوان زیر انداز بر روی سطوح نا هموار و پوشیده نشده به صورت مستقیم و بدون نیاز به زیر انداز جداگانه مورد استفاده قرار داد.

قیمت خرید سجاده جانماز ترمه

قیمت خرید سجاده جانماز ترمه مجموعه ما عرضه کننده مستقیم و بدون واسطه انواه سجاده جانماز ترمه بوده و محصولات خود را با قیمت مناسب و کیفیت بالای پارچه و دوخت و همچنین طرح های بسیار متنوع ترمه به سراسر کشور ارسال می نماید. مشتریان ما عمدتا فروشندگان لوازم مذهبی و فرهنگی بوده که افتخار همکاری بلند مدت را با این فروشندگان داریم. خواهشمند است در صورت نیاز به اخذ قیمت سجاده ترمه و همچنین سفارش محصولات با بخش فروش تماس حاصل فرمائید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *