پارچه ترمه ساده

مراکز توزیع پارچه ترمه ساده

ترمه یکی از انواع پارچه های اصیل بوده که از زمان های بسیار دور مورد استفاده اشراف زادگان و افراد ثروتمند قرار می گرفته است این نوع پارچه به دلیل زیبایی خاصی که دارد بسیار پرطرفدار می باشد و موارد استفاده متعددی دارد از جمله رومیزی ترمه و تابلو ترمه، جانمازی، لحاف و… پارچه ترمه ساده نسبت به بقیه پارچه ها قیمت بالاتری داشته که همانطور که گفته شده به علت زیبایی و طرح های ریزی است که در آن به کار رفته است.

مراکز توزیع پارچه ترمه ساده

آشنایی با انواع پارچه ترمه

آشنایی با انواع پارچه ترمه ترمه ریشه درعقاید و آداب و رسوم ایرانیان و زردتشتیان دارد و هر نوع پارچه ای را نمی توان گفت که ترمه اصل است چرا که ترمه اصل ترمه ای است که جنس آن مقاوم و سنگین تر باشد و هنگام شستن رنگی از خود پس نمی دهد و البته که هنگام تا کردن این پارچه به حالت قرینه در می آید در غیر اینصورت اصیل نبوده و جنس پلی استر به کار رفته است.

حال به معرفی انواع پارچه ترمه می پردازیم یکی از انواع ترمه ها شال چهرقدی، راه راه، امیری، یزدی، زمردی و… می باشد. ترمه هم به صورت دست ساز و هم به صورت صنعتی تولید می شود. ترمه دارای طرحی چون درختی خمیده می باشد که گفته می شود این نشان از خضوع و خشوع و فروتنی است البته که این باور متعلق به گذشتگان بوده است.

مراحل بافت ترمه به این گونه می باشد که ابتدا باید پشم و یا ابریشم مورد استفاده و مرغوبی را تهیه کرد و مرحله بعد شستن این پشم ها می باشد پس از ان پشم ها را  پهن می کنند تا حالت درخشندگی بهتری بگیرد و یا سفید کردن با مشتقات گوگرد می باشد پس از آن با رنگ های طبیعی که از گل و گیاهان حاصل می شود رنگرزی می شوند.

پارچه ترمه صادراتی از آن جا که امروزه توجه اندکی به این هنر دستی شده دچار مشکلاتی شده که با توجه بیشتر و حمایت ها می توان بازار صادرات آن را رونق بخشید.

قیمت هر متر پارچه ترمه ساده

قیمت هر متر پارچه ترمه ساده قیمت هر متر پارچه ترمه ساده با توجه به این که از پشم و یا از ترمه تهیه شود متفاوت بوده و امروزه قیمت پارچه ترمه به علت نوسانات موجود در بازار نمی توان قیمت واحد و ثابتی از این نوع پارچه را ارایه داد. هنگام خرید پارچه ابریشم اصل باید به جنس و طرح و وزن آن توجه کرد تا بتوان تا حدودی از مرغوب و اصل بودن آن اطمینان حاصل کرد.

پارچه ترمه را می توان از نساجی ها و پارچه فروشی ها تهیه و یا از فروشگاه های معتبر اینترنتی خریداری کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *