پارچه ترمه قرمز

مراکز فروش پارچه ترمه دست دوز اصل

 پارچه ترمه یکی از زیباترین پارچه های ایرانی می باشد. پارچه ترمه اصل از الیاف طبیعی و به صورت دستی تهیه می شود. به همین دلیل از قیمت بیشتری نیز برخوردارند. این پارچه جز صنایع دستی محسوب شده و  سوغات شهرهایی مانند یزد می باشد. مراکز فروش پارچه ترمه سعی بر این دارند تا با ارائه پارچه های ترمه با کیفیت مطلوب رضایت مشتریان خود را جلب نمایند.

مشخصات پارچه ترمه دست دوز اصل

پارچه ترمه دست دوز یکی از زیباترین و نفیس ترین صنایع دستی کشور محسوب می شود که توسط هنرمندمان چیره دست در این زمین تهیه می شوند. این پارچه در طرح و رنگ های متفاوت و دلنشینی تهیه می شوند که ظاهری بسیار خیره کننده دارند و استفاده از آن بیشتر جنبه تزییناتی دارد. این صنایع دستی زیبا و قدیمی ایرانی به صورت دستی و از الیاف طبیعی مانند ابریشم تهیه می شود که دارای ارزش بالایی نیز می باشد. البته این پارچه به صورت ماشینی نیز دوخته می شود. مانند فرش شامل تار و پود بوده و الیاف آن از جنس ویسکوز و پلی استر می باشد.

ترمه اصل، دست بافت و بسیار کمیاب می باشد و در تار و پود آن از ابریشم استفاده می شود. این پارچه بسیار نرم و لطیف بوده. نمونه هایی از پارچه ترمه اصل از پشم نیز تهیه می شوند که نرمی و لطافت پشم را در خود دارند. برای این پارچه از رنگ های طبیعی که در طبیعت یافت می شود استفاده می شود. همچنین ترمه اصل دارای تراکم بیشتری از لحاظ بافت می باشد. تراکم بیشتر یعنی کیفیت بهتر ترمه.

قطب تولید پارچه ترمه اصل

یکی از بزرگترین قطب های تولید پارچه ترمه اصل در ایران شهر یزد می باشد. این پارچه اصیل و با ارزش از صنایع دستی مهم این شهر باستانی محسوب می شود. تولید این پارچه سنتی و نفیس دارای قدمتی صد ساله بوده و نتیجه زحمات دستان هنرمندانی است که به زیبایی توانسته اند در این زمینه، هنر دست خود را نشان دهند. این هنرمندان تواسته اند  شهر و کشور خود را با پارچه ترمه مرغوب که با بهره گیری از الیاف و رنگ های طبیعی تولید می کنند،  به شهرت برسانند. بافت این پارچه اصیل بسیار زمانبر بوده به همین دلیل از قیمت بالایی نیز برخوردار است. این پارچه ها با دستگاه های سنتی معمولا به صورت سفارشی انجام می شود. البته از نخ و الیاف مصنوعی نیز برای تهیه این پارچه استفاده می کنند که به نسبت دارای کیفیت خوبی نیز هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *