رومیزی ترمه ترمه

پخش مستقیم رومیزی ترمه تهران

پخش مستقیم رومیزی ترمه تهران توسط تولید کنندگان یا نمایندگی های اختصاصی این محصول صورت میگیرد. شروع ترمه بافی ادر ایران به اوایل دوره صفویه برمیگردد. ترمه اصل یکی از سوغاتی های دست بافت استان یزد بشمار میرود که تار و پود آن از ابریشم علا است که بسیار نرم و لطیف بوده اما امروزه ترمه بصورت ماشیندوز و با نخ های مصنوعی هم تولید میشود که از جنس ویسکوز است و بعنوان ابریشم مصنوعی شناخته میشود؛ بهترین ترمه ماشینی ترمه ای است که صد در صد از ویسکوز ساخته شود.

پخش مستقیم رومیزی ترمه تهران

راهنمای برای خرید رومیزی ترمه تهران

راهنمای برای خرید رومیزی ترمه تهران در زمان قدیم از ترمه برای دوخت لباس سلطنتی پادشاهان استفاده میشود اما امروزه به دلیل قیمت بالای ترمه های دست بافت، بیشتر برای مصارف تزیینی مانند سجاده جانماز، رومیزی، کوسن ترمه، پشتی و شال و… به کار گرفته می شود که ترمه اصل تهران با قیمت مناسب در اختیار شما قرار میدهد، ولی از ترمه های ماشین بافت در طراحی و تولید لباس هم استفاده میشود که نماد اصیل ایرانی است.

مشخصات ترمه اصل:

  • ترمه از ابریشم طبیعی بافته باشد
  • دارای شناسنامه باشد
  • از رنگ های زیادی تشکیل شده باشد
  • نرم و لطیف باشد و با لمس آن احساس زبری نکنیم
  • از رنگ های طبیعی استفاده شده باشد

علیرغم اینکه ترمه اصل دارای استحکام و کیفیت بالایی است اما در نگهداری آن باید به چند نکته توجه کرد:

  1. قرار گرفتن ترمه به مدت طولانی در معرض نور مستقیم خورشید باعث رنگ رفتگی آن میشود، پس بهتر است در خانه یا مکان هایی که در برابر نور آفتاب نیست استفاده شود.
  2. از شست و شوی ترمه با آب داغ و شوینده های قوی خود داری کنید زیرا این مواد به رنگ های طبیعی درون پارچه آسیب وارد میکند.
  3. به علت وجود پشم حیوان، نگه داری در مکان های مرطوب باعث بید زدگی و از بین رفتن آن شده، بهتر است در مکان های خشک قرار دهید.

قیمت مناسب ترمه اصل تهران

قیمت مناسب ترمه اصل تهران ارزش محصولات دست دوز به دلیل زحمتی که خالق آن اثر هنری میکشد بسیار بالاتر از محصولاتی که با ماشین آلات تولید میشوند، از این رو قیمت ترمه اصل بالا تر از قیمت ترمه مصنوعی است.

قیمت ترمه اصل به پشم، ابریشم و رنگ طبیعی که در آن استفاده می شود و میزان تراکم و کیفیت آن بستگی دارد، هرچه هرچه از پشم و ابریشم مرغوب تر استفاده شود ارزش آن بالاتر است.

پشم ترمه باید مرغوب باشد و الیاف بلندی داشته باشد که گوسفندان ایران و کشمیر دارای پشم های مرغوب هستند و تا حد زیادی سفید و براق هستند.

کیفیت رنگ رنگرزی و ثابت کردن رنگ در قیمت ترمه اصل تاثیر دارد و هر چقدر کیفیت رنگ و ثابت ماندن رنگ بالا تر باشد، ارزش و قیمت ترمه بالا تر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *